Kinoteatr „Zdrowie” jest miejscem o wyjątkowej historii i tradycji. Był częścią, niegdyś sławnego na całym świecie, kompleksu sanatoryjnego dra Brehmera. Programem kulturalnym uatrakcyjniał kuracjuszom życie w Sokołowsku. Sala teatralna graniczyła z hotelem „Bergland”. Na drewnianej scenie odbywały się liczne spektakle i recitale, a muzycy grali na żywo z orkiestronu. Po wojnie repertuar poszerzył się o projekcje filmowe oraz spotkania w ramach powołanego DKFu. W tym miejscu odbywały się również spotkania towarzyskie, występy okolicznościowe, koncerty młodych zespołów.
Kino Kieślowskiego
W Kinoteatrze Zdrowie od 2010 roku we wrześniu co roku odbywa się festiwal filmowy, którego patronem jest Krzysztof Kieślowski.
W 1953 roku w Sokołowsku, w dwupiętrowej kamienicy przy ulicy Głównej 22, na przeciwko Kina Zdrowie zamieszkał Krzysztof Kieślowski z rodzicami. Stał się jego stałym widzem. Niewykluczone, że miało to wpływ na wybór przez niego późniejszego zawodu. Większość seansów, ze względu na brak pieniędzy na bilety, Krzysztof Kieślowski obserwował z kolegami przez wentylator w dachu kina. Widać było stamtąd zaledwie fragment ekranu.